Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > Služby občanům > Bezpečnost

Zraněnou osobu z rokle zachraňoval letecký záchranář v podvěsu

Redakce / 7.06.2021, Police nad Metují - Náchodsko a Broumovsko
Záchranu zraněné osoby v těžko přístupném terénu provedli hasiči ve spolupráci se zdravotnickou záchrannou službou a vrtulníkem LZS v pátek 4. června vpodvečer. K události došlo v katastru Hlavňova v Kovářově rokli na jihozápadní straně Polických stěn.
Zraněná osoba byla se zraněním dolní končetiny v terénu zafixována posádkou ZZS a profesionálními hasiči z Náchoda, společně ji připravili k transportu v podvěsu pod vrtulníkem. 

Do rokle se pak ke zraněnému člověku slanil letecký záchranář hasičů spolu s lékařem ZZS. Ve vakuové dlaze a transportní síti byla osoba v podvěsu dopravena na bezpečné místo na blízkou louku, kde byla dále ošetřena a předána pozemní posádce k transportu do nemocnice.Kateřina Sekyrková
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

 
Vaše komentáře

Přečteno 250x
 
Hodnocení článku:
17.05.2021 - Dnes se otevírají veřejnosti terasy a zahrádky restaurací a kaváren. Podmínkou návštěvy venkovních prostranství provozoven je pro klienty negativní antigenní test, potvrzené očkování nebo prodělaný Covid nejpozději před 3 měsíci.
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.

Volná pracovní místa
Všeobecná zdr. sestra (Domov. sv. Josefa)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ Sch. sady)

Stavební technik (Juta, a.s.)

Vychovatel/ka (ZŠ Sch. sady)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí